BTP lideri Hüseyin Baş’ın “deprem” eleştirisi gündem oldu

Hüseyin Baş, konuşmasında, “‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ deyip komşuları tehdit edenler, 3 gün boyunca Hatay’a inemediler ve insanlarımız soğuktan donarak hayatlarını kaybettiler” dedi.

Baş, konuşmasında şunları söyledi:

“Burada hükümetin suçlanacağı şey elbette bu afete koşmamış olmasıdır bir kenara, asıl suçlanması gereken şey, yıkılacak binaların inşa edilmesine müsaade etmiş olmasıdır. Bu İstanbul’da da bu şekilde devam ediyor. O yüzden ne yazık ki ülkemizde yaşayacağımız herhangi bir felaketle mücadele edebileceğimiz bir altyapı yok.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ’ DİYE TEHDİT EDENLER 3 GÜN HATAY’A İNEMEDİLER”

Baktığınız zaman, ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ deyip komşuları tehdit edenler, 3 gün boyunca Hatay’a inemediler. Ve insanlarımız soğuktan donarak hayatlarını kaybettiler. On binlerce bina yerle bir oldu ama vefat sayısına geldiğinizde 10 binlerce binadan 50 bin insan olarak anlatılıyor. Bunu böyle söylemelerinin sebebi ne biliyor musunuz, enkazın altındaki bedenlere ulaşmayı dahi beceremiyorlar. Yani şu anda Türkiye’de can emniyetimiz yok, mal emniyetimiz yok.

“10 LİRALIK İŞİ ADAM GELİYOR SANA 25 LİRAYA MAL EDİYOR”

Hani, ‘Biz yollar yapıyoruz, binalar yapıyoruz, köprüler yapıyoruz, alt geçitler yapıyoruz’ diye övünüyorlar ya… Burada ne çıkıyor biliyor musunuz? 10 liralık işi adam geliyor sana 25 liraya mal ettiriyor. Ondan sonra bunu devlete devrediyor. O da 30 yıl, 40 yıl sonra. Kim öle kim kala.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir