Bu haber iPhone 15 Pro alacakları sevindirecek!

Akıllı telefon fiyatları neredeyse her yeni modelle sürekli olarak artıyor. Bir zamanlar amiral gemisi modeller 699 ile 799 dolar arasında satılırken, şimdi rahatlıkla 1000 doların üzerine çıkıyor. Dahası, satış fiyatı artan tek maliyet değil. Amiral gemisi akıllı telefonlar, hassas ve genellikle cam kaplı ön ve arka yüzeyleri nedeniyle oldukça kırılgan olma eğilimindedir. Bir şey olursa, onarım maliyetleri yüksek olabilir.

Bu gerçeklik, kullanıcıları cihazlarını kılıflar ve ekran koruyucuları ile korumaya teşvik ediyor olsa da, beklenmedik kazalar hala meydana gelebilir. Bu sorunu fark eden Apple, müşterilerini çözüm sunarak şaşırttı. Şirket, çatlamış arka camı olan iPhone 15 Pro modelleri için onarım ücretlerini önemli ölçüde düşürdü.

Apple, son Wonderlust etkinliğinde yeni iPhone 15 serisini tanıttı. Her yıl olduğu gibi, en çok ilgi gören modeller her zaman iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max oldu. Ancak, bu modeller sadece teknik özellikler açısından değil, aynı zamanda 15 serisinin standart üyelerine göre iç tasarım açısından da farklılık gösteriyor.

Bu haber iPhone 15 Pro alacakları sevindirecek!

Apple, cihazları daha kolay onarılabilecek şekilde tasarlamak ve iç tasarım açısından daha onarıma uygun bir yol izlemek için özellikle çalıştı. Şirket özellikle çerçeveyi yeniden tasarladı ve bu sayede arka cam panelin cihazlardan kolayca çıkarılmasını sağladı. Beklenildiği gibi, onarım maliyetleri kolay onarıma uygun tasarım ile değişti.

Apple, iPhone 15 modelleri için onarım ücretlerini açıklamak için ABD web sitesini güncelledi. Arka cam hasarı için şirket, iPhone 15 Pro için 169 dolar ve iPhone 15 Pro Max için 199 dolar talep edecek. Buna karşılık, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için onarım ücretleri sırasıyla 499 dolar ve 549 dolar olarak belirlendi.

Bu, iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro modelleri arasında onarım maliyetlerinde %63.4’lük bir düşüş olduğu anlamına gelirken, iPhone 14 Pro Max ve iPhone 15 Pro Max arasında ise %63.5’lik bir düşüş yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x