Good Omens yeni sezonu olacak mı?

Good Omens‘in ilk sezonu 2019’da Amazon Prime Video’da yayımlandı. Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, kıyameti önlemek için bir araya gelen melek Aziraphale (Michael Sheen) ve iblis Crowley (David Tennnat) arasındaki beklenmedik dostluğun hikayesini anlatıyor.

İlk sezon ile kitabın tamamının uyarlanması nedeniyle hayranlar yeni bir sezon gelme olsalığını değerlendirmiyordu. Fakat 4 yıllık bir aranın ardından 2. sezon 28 Temmuz’da Amazon’da yayımlandı. Bu kez, Aziraphale ve Crowley arasındaki ilişkiyi dizinin merkezinde yer aldı. 

2. Sezon, Aziraphale’in cennette yeni bir işi kabul etmesi ve onu takip etmek istemeyen Crowley’den etkili bir şekilde ayrılmasıyla sona eriyor. 2. sezonun son sahnesi hayranlar tarafından bir son olamayacağı şeklinde yorumlanmış olabilir. 

YENİ SEZON İÇİN İHTİMAL VAR MI?

2. sezon Aziraphale ve Crowley için kesinlikle daha fazla macera hazırlasa da, Amazon dizinin üçüncü sezonu için sipariş vermedi. Amazon kararını vermeden önce insanların 2. sezonu ne kadar izlediğine bakacak.

John Finnemore ile birlikte 2. sezonu yazan Neil Gaiman, hayranlarına Good Omens’ın üçüncü sezona kavuşması için yapabilecekleri en iyi şeyin ikinci sezonu izlemek olduğu konusunda uyardı. Gaiman ayrıca 3. sezonu planlandığını dolayısıyla Amazon yeni bir sezon siparişi verdiğinde ve verirse Gaiman’ın hazır olacağını söyledi.

GREVLERİN 3. SEZON ÜZERİNDE ETKİSİ VAR MI?

Good Omens 3. sezon hakkında henüz fazla bir şey duymamamızın bir başka olası nedeni daha var: Hollywood’daki oyuncu ve yazar grevleri.

Bu durum film ve dizi yapımını normalden daha zor hale getiriyor. Gaiman’ın kendisi, grevler olmasaydı Good Omens 3. sezonu “şu anda” yazıyor olacağını söyledi. Dolayısıyla grevlerin sona ermesi Good Omens’ın da yararına olacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x