Nokia 130 Music ve Nokia 150 (2023) Duyuruldu

HMD Global, Nokia telefon portföyünü iki yeni modelle yeniliyor. Nokia 150 (2023)’nin görünümüne bakınca oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Paneli renkli polikarbonattan yapılmış dolayısıyla pullanma ve çiziğe karşı korumalı. Unutmadan telefonun IP52 sertifikası olduğunu yani toza ve su damlamalarına karşı korumasının bulunduğunu söylemiş olalım.

Arka panelinde bir doku mevcut ve ön taraftaki metalik tuşlarla telefon oldukça şık gözüküyor. Üç yıl önceki Nokia 150 ile arasında oldukça fark olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun 240x320px 2,4 inç ekranı bulunuyor ve Nokia OS S30+ işletim sistemiyle çalışıyor. Dilerseniz 0.3 MP kamerasıyla fotoğraflar çekebilir, bu fotoğrafları ya da MP3’lerinizi 32 GB’a kadar microSD kart desteğiyle saklayabilirsiniz. Ayrıca telefonun üzerinde bir FM radyo alıcısı ve 3.5 mm kulaklık girişi yer alıyor.

Şarj konusunda ise microUSB (USB 1.1) tercih edilmiş ve çıkarılabilir 1450 mAh bataryası bulunuyor. Kutusunda ekstra olarak bir şarj cihazı da yer alıyor. Bu batarya ile 20 saat konuşma yapabiliyor ya da 30 saat müzik dinleyebiliyorsunuz.


Nokia 130 Music

Nokia 130 Music‘in ise arka yüzünde büyük bir değişiklik görüyoruz. Kamera yerine daha büyük bir hoparlör bizleri karşılıyor. Tıpkı Nokia 150’de olduğu gibi bu telefonda da 32 GB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. FM radyo alıcısıyla birlikte MP3 oynatabiliyor. Keza bu telefonda da 3.5 mm kulaklık girişi var ve kutusunda da bir adet kulaklık hediye ediliyor.

HMD Global telefonların fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da önceki versiyonlarının yaklaşık 50 dolara satıldığını, hatta bu telefonların sadece 900 ve 1800 bantlarında 2G çift SIM kart ile çalıştığını belirtmiş olalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x