Xapo Bank USDC İşlemlerine İzin Verecek

Xapo Bank, USDC ödemeleri için Circle ile ortaklık kurdu. 

Xapo Bank bu sayede, USDC stablecoin’in kullanılmasına ve üyelerin ücret ödemeden para yatırıp çekmesine olanak sağlayacak. Bitcoin saklayıcısı ve lisanslı özel banka Xapo Bank, SWIFT’e alternatif olarak USDCoin (USDC) ödeme seçeneklerini entegre etmek için Circle ile ortaklık kurdu. 

Xapo Bank yeni özelliğin, üyelerinin mevcut USDC bağlantılarına eklenen outrails aracılığıyla ağır ve pahalı SWIFT ödeme sistemini atlatmalarına olanak tanıdığını açıkladı. 

Yıllık Yüzde 4,1 Faiz Getirisi Sağlanacak

Üyeler, bu sistemle birlikte USDC’yi kullanarak ücret ödemeden Xapo üzerinden USDC çekme ve yatırma işlemi gerçekleştirebilecek. Buna ek olarak, tüm USDC mevduatları otomatik olarak dolara dönüştürülerek üyelerin yıllık yüzde 4,1’e varan faiz getirisi elde etmesi sağlanacak. 

Mevduat bankası olarak faaliyet gösteren Xapo Bank, aynı zamanda Cebelitarık Mevduat Garanti Programı’nın bir üyesi konumunda. 

Xapo Bank, herhangi bir kripto para mevduatının stake edilmesine izin vermediğini ve tüm mevduatların banka tarafından alındıktan sonra otomatik olarak dolara dönüştürüldüğünü paylaştı. Xapo bu hamlenin, volatil kripto piyasalarıyla ilişkin risklere maruz kalmayı azalttığını iddia ediyor. 

Xapo, iş modelinin geleneksel bankalardan farklı olduğunu, çünkü borç verme faaliyetlerinde bulunmadığını ve kar elde etmek için kısmi rezerv bankacılığına dayanmadığını belirtiyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir