YSK Başkanı Yener: Erdoğan’ın adaylığında engel yok!

Yener’in açıklamalarından satır başları:

Kurumumuza yapılan değerlendirme sonucunda oy çokluğuyla Millet Partisi’nin Millet İttifakı’nın ‘Millet’ isminin kullanmaması yönündeki talebinin reddine karar verilmiştir. Millet İttifakı ismi 2023 seçimlerinde kullanılabilecektir. Saat 17.00 itibariyle itirazlar değerlendirilmiştir.

“ERDOĞAN’IN ADAYLIĞINDA ENGEL YOK”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimine dönük olarak Seçim takvimindeki sürece göre Resmi Gazete’de cumhurbaşkanı adayları ilan edilmiş, dün ve bugün yapılan çalışmalarda itirazlar değerlendirilmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olamayacakları yönünde itirazlar yapılmıştır. Kurumumuz itirazları değerlendirmiş ve her 3 aday yönünden adaylıklarına yönelik itirazların reddine karar vermiştir.

Kılıçdaroğlu, İnce, Erdoğan ve Oğan’ın kesin aday listesinde olmasına verilmiştir, karar Resmi Gazete’ye gönderilecektir.

“PUSULADA SIRALAMA İÇİN KURA ÇEKİLECEK”

Cumartesi saat 14.00 itibariyle adayların pusulada yer alacağı sıralama için kura çekilecektir. Seçim kararının iptal edilmesine yönelik yapılan başvurular da değerlendirilmiş ve reddine karar verilmiştir. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir