Zlatan Ibrahimovic: Dünya Kupası organizasyonu muhteşemdi

İtalya Serie A ekiplerinden Milan’da forma giyen ve geçtiğimiz haftalarda 9 ay aranın ardından sakatlığını atlatarak sahalara dönen Zlatan Ibrahimovic, İsveç Milli Takımı’na seçilmişti.

Ibrahimovic, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde Belçika ve Azerbaycan ile yapacakları maçlar için bulunduğu İsveç Milli Takımı kampında, açıklamalarda bulundu.

“Her şey 10 puandı”

Bir gazetecinin Katar 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonu hakkında ne düşündüğünü sorması üzerine 41 yaşındaki yıldız oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

‘Organizasyon muhteşemdi. Ailemle 2 gün boyunca oradaydım. Organizasyon 10 puandı, deneyim 10 puandı, final maçı 10 puandı, seyirci 10 puandı, yemek 10 puandı, yolculuk 10 puandı, geriye kalan her şey 10 puandı. Sen ne duymak istiyordun, başka şey mi duymak istiyordun, her şey 10 puandı.”

“Fiziksek olarak iyi hissedersem futbol oynamaya devam edeceğim”

İlerlemiş yaşına rağmen kendisini iyi hissettiği sürece futbol oynamaya devam edeceğini söyleyen Ibrahimovic, şunu dedi:

“Yaşadığım sakatlıklardan sonra çok ilerisini düşünmüyorum. Fiziksek olarak iyi hissedersem futbol oynamaya devam edeceğim. Şu anda kendimi iyi hissediyorum, o yüzden buradayım ve bir şeyler vereceğimi umuyorum.”

”Milan’da zirvede futbolu bırakmak çok kolay”

İnsanların eleştirisinin kendisini futbola devam etmek için motive ettiğini kaydeden Ibrahimovic, şu şekilde görüşünü belirtti:

”Milan’da zirvede futbolu bırakmak çok kolay, insanlar çok yaşlı olduğumu ve futbolu bırakmam gerektiği eleştirisinde bulunuyor. Bu beni ekstra motive ediyor. Sinirlendiğimde elimden gelenin en iyisini yaparım, kendime meydan okuyup başka bir yüksekliğe ulaşmak istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir